KONST / Litografier / Litografier 15812061
*
nr 1581 2061
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Signerade, 200-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 44x63 cm
Kondition: en med fuktskada
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 18:44:56
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans viksten litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Hans Viksten
Kondition: en med fuktskada
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
nr 1581 2061
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Signerade, 200-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 44x63 cm
Kondition: en med fuktskada
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans viksten litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27